Vysílač Elinchrom Skyport Transmitter Pro - Pentax

Objednací číslo: 19336

Vysílač / řídící jednotka systému Elinchrom Skyport umožňuje dálkovou synchronizaci a řízení blesků Elinchrom s přijímačem Skyport. Podporuje TTL, HSS i HyperSync – synchronizace s rychlými časy závěrky až do 1/8000s. Přehledný LCD displej pro jednoduché… více


success Doprava zdarma
error Na objednávku
Kdy zboží dostanu?
PPL kurýrní služba v pátek 14.7.2023
PPL na Slovensko v pondělí 17.7.2023
Termíny dodání jsou platné, pokud objednáte nyní, 29.5.2023 23:09 a pro 1ks
5 500 Kč
4 545 Kč bez DPH

b-truck
Na tento produkt máte dopravu ZDARMA
b-phone
Rádi poradíme
b-screwdriver
Záruka i servis
b-star
Inspirace
Vysílač Elinchrom Skyport Transmitter Pro - Pentax
Vysílač Elinchrom Skyport Transmitter Pro - Pentax
5 500 Kč

Popis produktu

Přemysl Švarc

Rádi vám poradíme s výběrem

Přemysl Švarc
svarc@4studio.cz
+420 722 993 710
Po - Čt: 9 - 17 / Pá: 9 - 15
Elinchrom Skyport Transmitter Pro je již třetí generace vysílačů Skyport a je zpětně kompatibilní s přijímači Skyport. Tento radiový vysílač / řídící jednotka umožňuje kontrolovat a nastavit jednotky Elinchrom s přijímači Skyport. Podporuje TTL, HSS i HyperSync – synchronizace s krátkými časy závěrky a to až do času 1/8000s.
 

Přednosti

  • Podpora TTL při použití s generátorem ELB 500 TTL nebo se studiovými blesky ELC 125 TTL a ELC 500 TTL
  • Velký a přehledný LCD displej s unikátním zobrazením nastavení výkonu v reálném čase.
  • Snadné a intuitivní rozmístění tlačítek a použití jednoduchého voliče výběru.
  • 40 kanálů a 4 skupiny (20kanálů pro režim normal a 20kanálů pro režim speed).
  • HSS funkce - vysokorychlostní synchronizace až do 1/8000s
  • Hi-Sync funkci, synchronizace až do 1/8000s.
  • Dosah až 200m.
  • Pomocné AF světlo.
 

Rozhraní řídící jednotky

Velký a přehledný LCD displej umožňuje oboustrannou kontrolu synchronizovaných zařízení. Můžete tak snadno kontrolovat aktuální nastavení každého přístroje, přímo na řídící jednotce. Každý přístroj je možné dálkově ovládat přímo z vysílače Skyport Transmitter Pro.
 
 

Dálkové ovládání

Skyport Transmitter Pro není jen radiový vysílač, jedná se o řídící jednotku, která podporuje také dálkové řízení kompatibilních jednotek. Umožňuje tak řízení více než 10 Elinchrom zábleskových jednotek s vestavěným přijímačem Skyport. Můžete tak jednoduše nastavit výkon blesku, vypnout a zapnout modelovací žárovku a to buď ve čtyřech skupinách nebo jednotlivě.
 

Kompatibilita

Skyport Transmitter Pro umožňuje bezproblémové rozšíření systému Skyport společnosti Elinchrom. Je totiž kompatibilní s předchozími generacemi přijímačů Elinchrom Skyport. A to včetně modulu RX Skyport pro Style RX, Digital RX a Ranger RX systém. Samozřejmě je kompatibilní se záblesky ELC TTL, D-Lite RX, BRX, Elinchrom Pro HD a generátory ELB série.

 Vysílač funguje na frekvenci 2,4GHz a umožňuje dálkové ovládání a spouštění více než 40 kanálů ve čtyřech skupinách s dosahem až 200m.
 
Úplnou a přehlednou tabulku kompatibility Skyport Transmitter Pro se zábleskovými světly a s fotoaparáty naleznete ZDE.
 


Funkce TTL

Řídící jednotka Elinchrom Skyport Transmitter Pro nabízí plnou podporu přenosu dat TTL, pokud je použita se zábleskovými světly Elinchrom, které také podporují technologii TTL - Generátor ELB 500 TTL a záblesková světla ELC 125 TTL a ELC 500 TTL.
 
 

Funkce HyperSync

Technologie Elinchrom Hi-Sync umožňuje použití rychlejších časů synchronizace než je běžný X-Sync Vašeho fotoaparátu. Funguje na principu doby hoření záblesku. Jednoduše tak přepnete do režimu Hi-Sync a můžete používat i extrémně krátké časy, jako je 1/8000s (pokud to Váš fotoaparát umožňuje). Snadno tak zmrazíte pohyb, přebijete slunce, ztmavíte oblohu či použijete širší clonu. Díky ODS můžete jemně doladit zpoždění spouštěcího signálu a optimalizovat tak expozici, můžete tak získat až o dvě clonová čísla více světla.
 

Funkce HSS - vysokorychlostní synchronizace

Funkce HSS je moderní způsob vysokorychlostní synchronizace, který využívá komunikace mezi řídící jednotkou a fotoaparátem a umožňuje používat časy závěrky až do 1/8000s. Tato technologie je spolehlivější a přesnější než technologie HyperSync.
 

ODS (Over Drive Sync)

ODS umožňuje uživatelům jemné doladění spouštěcího signálu pro optimalizaci expozice při vysokých rychlostech závěrky. Až 2 clonová čísla.
 

Provedení

Skyport Transmitter Pro má až 20 frekvenčních kanálů, které mohou být použity v režimu Normal nebo Speed. Uživatelé mohou snadno rozeznat aktuálně použitý režim u jednotlivých zařízení – zelené podsvícení pro režim normal a červené podsvícení pro režim speed. Dosah jednotky je až 200m v exteriérech a až 60m v interiérech.

Vysílač je napájen dvěma tužkovými AA bateriemi a je vybaven pomocným AF světlem pro rychlejší a přesnější ostření. USB konektor slouží pro aktualizaci firmwaru.
 
 

Parametry

Frekvence 2.4GHz
Kanály 40 / (20 kanálů v režimu normal a 20 kanálů v režimu speed)
Skupiny 4
Synchronizace blesku Normální – limitovaná X-sync fotoaparátu
Hi-Sync nebo HSS – až 1/8000s
Synchronizace na druhou lamelu
Dosah 200m
Pomocné AF světlo Ano
Konektory HotShoe patice
Mini-USB pro aktualizaci firmware
Konektor 2,5 jack pro dálkové ovládání
Napájení 2ks AA baterií
Rozměry 84x 68 x 58 mm
Váha 120g (bez baterií)

Technické informace

Objednací číslo: 19336
Výrobce: Elinchrom
Kategorie: Odpalovače s podporou TTL a HSS
Dostupnost: Na objednávku
Záruka: 24 měsíců
Napájení: Baterie typu AA
Frekvence: 2.4GHz
Počet kanálů: 20
Systém: Elinchrom
Řízení: ano
TTL pro systém: Pentax
Počet skupin: 4

Dotaz k produktu

Odesláním formuláře souhlasím se zpracování osobních údajů. Vyplněné osobní údaje budeme zpracovávat za účelem zpracování vaší poptávky nebo dotazu. Díky tomu vám budeme moci co nejdříve odpovědět a vyřešit váš požadavek. Pro více informací klikněte zde.

Související produkty

slider-next
slider-prev
Čekejte prosím...
cross